Witamina E a rozstępy

Witamina E występuje w wielu różnych formach, takich jak alfa, beta , delta oraz gamma-tokoferol.

Różnorodność połączoną z najwyższą bio-aktywnością w przypadku użytku zewnętrznego, na skórę ma alfa-tokoferol występujący w oleju palmowym, który z kolei jest składnikiem zarówno balsamu do ciała Pot of Gold jak i balsamu dla niemowląt Pot of Gold. Charakteryzuje go wielorakie korzystne działanie na skórę, takie jak redukcja blizn oraz zmniejszenie rozstępów, wykazane w badaniach klinicznych.

Działanie witaminy E na rozstępy jest związane z jej działaniem regenerującym skórę. Witamina E głęboko penetruje skórę i stymuluje wzrost nowych komórek, zastępując tym samym tkankę z blizną, która znajduje się pod rozstępami.

W ten sposób rozstępy stają się cieńsze, krótsze i blakną pod wpływem kuracji. W związku z tym, że witamina działa stymulująco na produkcję nowych komórek, ma nawet potężniejsze działanie jako środek zapobiegający powstawaniu rozstępów.

Witamina E zwiększa elastyczność i jędrność skóry oraz wspomaga proces regeneracji. Zastosowanie witaminy e powoduje, że rozdarcie skóry staje się mniej prawdopodobne, a tym samym znacznie spada prawdopodobieństwo wystąpienia rozstępów.