Często zadawane pytania – FAQ

Niniejszy materiał stanowi informację i nie można traktować go jako substytutu diagnozy lekarskiej bądź leczenia. W przypadku utrzymujących się symptomów należy skontaktować się z lekarzem.

Mam dziecko cierpiące na egzemę, bądź podobny problem skórny, czy powinnam używać balsamu dla niemowląt Pot of Gold?
Nazewnictwo produktu może być mylące, ale w przypadku poważnych problemów, polecamy nasz balsam do ciała. Aby sprawdzić, który balsam jest dla Ciebie najodpowiedniejszy, proszę wejść w nasz program wybierania produktów tutaj

Jakie składniki zawierają Wasze balsamy?
W balsamie Pot of Gold wykorzystujemy składniki „ odpowiedzialnie aktywne”. To znaczy, że ani teraz, ani w przyszłości nie zastosujemy składnika, co którego obawiamy się, że może mieć negatywne działanie (z wyjątkiem składników będących potencjalnymi alergenami). Zamiast tego używamy wyłącznie aktywnych składników, które wspomagają proces leczenia nie niosąc równocześnie żadnych zagrożeń dla zdrowia. Nasz balsam do ciała i balsam dla niemowląt mają w składzie jedynie następujące składniki:kolumbijski organiczny olej palmowy, ekstrakt soków roślinnych z drzew iglastych, nieprzetworzony organiczny wosk pszczeli, olejek ze skórki grapefruita, olejek waniliowy (tylko w balsamie dla niemowląt).

Czy to naprawdę wszystko, czy nie ma żadnych ukrytych składników?
Nie, to wszystko. Dobre i proste.

Czy balsamów Pot of Gold można bezpiecznie używać w czasie ciąży?
Poza alergią na wymienione przez nas składniki, nasze balsamy są całkowicie bezpieczne i można ich używać w czasie ciąży oraz dla niemowląt. Jeśli nadal masz wątpliwości, spisz składniki naszego produktu i skonsultuj się z lekarzem.

Dlaczego na moim balsamie pojawił się biały nalot?
Zazwyczaj jest to spowodowane tym, ze balsam pozostawiono otwarty na długi czas lub był wystawiony na szybko zmieniającą się temperaturę i działanie promieni słonecznych. W takich sytuacjach powierzchnia balsamu może się utleniać. Jest to naturalny proces i nie wpływa na jakość balsamu. Tą bielszą powłokę rozgrzejesz z łatwością w dłoniach, a następnie możesz ją nakładać jak zwykle. W niektórych przypadkach biały kolor może być również spowodowany procesem zachodzącym w wosku pszczelim o nazwie „ kwitnienie wosku”.

Co to jest kwitnienie wosku?
Jest to pudrowy wygląd, który w sposób naturalny tworzy się na powierzchni większości wosków pszczelich po pewnym czasie. Czas po jakim się pojawia zależy od warunków przechowywania. W związku z faktem, że balsam do ciała Pot of Gold ma dużą zawartość procentową wosku pszczelego, takie kwitnienie może pojawić się na jego powierzchni. W żaden sposób nie wpływa to na jakość czy właściwości lecznicze balsamu i występuje wyłącznie na zewnętrznej powłoce.

Skąd pochodzi Wasz balsam do ciała?
Nasza rodzina w Nowej Zelandii używa tego balsamu od pięciu pokoleń. Na początku był robiony przez babcię mojego dziadka jako balsam leczący niemal każdy problem skórny. Doszliśmy do wniosku, ze skoro egzema i inne problemy skórne stały się tak niepokojąco powszechne, nadszedł czas, aby podzielić się tym ważnym darem ze światem.

Skąd wysyłacie swoje zamówienia?
Wszystkie zamówienia wysyłamy z naszej bazy w Auckland w Nowej Zelandii.

Czy każdy może bezpiecznie stosować Wasz balsam?
Poza osobami cierpiącymi z powodu alergii na składniki wymienione powyżej, które mogą zaobserwować u siebie objawy alergii kontaktowej, nasz balsam jest całkowicie bezpieczny dla osób w każdym wieku. Od ponad 100 lat balsam jest stosowany kolejno przez wszystkich członków naszej rodziny. To długi okres prób! Jeśli masz rozpoznaną alergię na którykolwiek z powyższych składników, możesz zaobserwować reakcję alergiczną po upływie 24-96 godzin, a wtedy nie zalecamy stosowania balsamu. Aby dowiedzieć się więcej na temat alergii kontaktowej kliknij tutaj

Czy balsam do ciała Pot of Gold może być stosowany na otwarte rany?
Krótka odpowiedź brzmi: tak. Nasz balsam do ciała jest stosowany w naszej rodzinie na otwarte rany od pięciu pokoleń. Kiedyś balsam był stosowany na wszystkie rany od małych otarć do dużych otwartych ran wymagających założenia szwów, których często można było uniknąć dzięki zastosowaniu opatrunku uciskowego i codziennym stosowaniu balsamu do ciała.

Czy stosowanie balsamu jest bezpieczne w przypadku osób z alergią na orzeszki ziemne?
Niektóre osoby mogą być zaniepokojone faktem użycia oleju palmowego w naszym balsamie. Palma, z której wytwarza się olej, nie należy

do rodziny orzechowców i nie spowoduje reakcji alergicznych u takich osób.

Czy Wasz balsam jest bezpieczny dla osób z alergią na jad pszczeli, pyłek lub propolis?
W związku z tym, że w balsamie Pot of Gold wykorzystywany jest wosk pszczeli, istnieje naturalna możliwość wystąpienia w składzie śladowych ilości jadu lub pyłku pszczelego w wosku. Substancje te występują jednak w bardzo niewielkich ilościach i w przypadku większości osób cierpiących na te alergie nie wystąpi żadna reakcja alergiczna. Jeśli masz ostrą alergię na produkty pochodzenia pszczelego, nie zalecamy stosowania naszych produktów.

Jakie inne alergie mogą wystąpić po zastosowaniu naszego balsamu?
Jedynym innym składnikiem o potencjale alergizującym użytym w naszym balsamie jest sok drzew iglastych, znany również jako żywica bądź kalafonia. Składnik ten to sok czy kleista substancja pochodząca z sosny i świerku. Dzięki swojej „kleistości” jest często wykorzystywana w wielu produktach, w tym także do pielęgnacji skóry. Substancji tej używa się również w plastrach, więc w przypadku stwierdzonej alergii na nie lub na cokolwiek z listy zamieszczonej tutaj, nie należy stosować balsamu. Aby dowiedzieć się więcej na temat tej alergii kontaktowej kliknij tutaj

Jak można sprawdzić czy jest się uczulonym na Wasz balsam?
Test kontaktowy jest najlepszym sposobem sprawdzenia, czy ktoś u kogo może występować alergia na któryś ze składników balsamu, jest na niego rzeczywiście uczulony. Aby wykonać test należy nałożyć ilość balsamu wielkości opuszka palca w zgłębienie wewnątrz łokcia (jeśli w miejscu tym występuje egzema lub podobny problem, należy nałożyć balsam w zdrowym miejscu, w zagłębieniu kolana- z tyłu). Reakcja może wystąpić w 48 do 96 godzin po aplikacji. Jeśli do tego czasu nie będzie żadnych widocznych zmian na skórze, można uznać stosowanie balsamu za bezpieczne. Jeśli w późniejszym czasie stosowania Pot of Gold pojawi się zaczerwienie lub podrażnienie, należy przerwać używanie preparatu.

Nadal masz pytanie, które wymaga odpowiedzi?
Napisz do nas poprzez formularz kontaktowy znajdujący się tutaj
Jeśli chodzi o zdrowie Twoje i Twojej skóry, Pot of Gold zakłada, że organizm jest połączonym układem, a zdrowie jednej z jego części może często wpływać na inne części tego układu…